Forum DMK project - forum użytkowników Strona Główna

Forum DMK project - forum użytkowników Strona Główna FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

[cron] pytanka nowicjusza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DMK project - forum użytkowników Strona Główna -> cPanel
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zarayan

PostWysłany: 06.02.2004 16:29:56    Temat postu: [cron] pytanka nowicjusza Odpowiedz z cytatem

Przyznam się szczerze, że jeszcze crona nie używałem. Manuale pomagają nieco, ale zanim zacznę mieszać wolałbym się co do kilku rzeczy upewnić.

1. Wykonywana komenda.
- ścieżki mam zaczynać od
Kod:
/home/moja_domena_dmk/public_html/
czy
Kod:
/home/moj_login/
czy od razu od public_html czy jeszcze jakoś inaczej??
- wiem już, że komenda może być komendą unixa/linuxa. czy można jako komendę podać ścieżkę do pliku .php i czy zostanie on wtedy wykonany (na localhoście)?? Czy można tak stosować crona?

2. Obciążenia. (przeczytaj do końca, zanim zrobisz cokolwiek)
- jeśli ustawię crona na akcję wykonywaną co kilka minut, to spadnie w jakiś sposób transfer lub wzrośnie znacząco obciążenie serwera? I czy tylko mojego konta, czy wszystkich innych też? Pytam teoretycznie, nie mam zamiaru ustawiać crona na więcej niż jedną akcję na 12 godzin, ale zagadnienie mnie ciekawi.

3.Jeżeli można wykonywać skrypt .php , to czy zostanie to uwzglądnione w statystykach odwiedzin (odświerzenia strony) i czy to tak, jakby skrypt był wykonany z 127.0.0.1 ??

4. Czy można ustawiać tablicę crona przy pomocy skryptu wywoływanego przez crona lub php ??

No, tego po prostu nie wyczytałem w man'ach, lub też nie jestem pewny (czytałem mana po angielsku), a chciałbym się co nieco o tym narzędziu dowiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
the_foe
Forum Moderator

PostWysłany: 08.03.2004 21:38:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uzywalem komendy lynx i po prostu zewnetrzny odnosnik do skryptu np: http://domena.pl/skrypt.php

dokladnie to ma postac:

lynx -dump http://domena.pl/skrypt.php > /dev/null

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DMK project - forum użytkowników Strona Główna -> cPanel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach